Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

105 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

105 Keshilla per tifozet zikalter!

105 Keshilla per tifozet zikalter!
Inter Club Staff


Inter-i sapo mbushi 105 vjet. Nje jete intensive, fituese, unike. Sot ne darke ndeshemi kunder Bolognes dhe duhet te fitojme pike per te mbajtur gjalle shpresat e Champions League-s. Per tifozet e vertete te Inter-it iu kujtojme 105 keshilla ne 105 vjetorin e tij:

01-Do te quhet INTERNAZIONALE, sepse ne jemi vellezerit e botes. Nuk te duhet asgje tjeter.

02-Football Club Internazionale, eshte emri i nje klubi qe po feston 105 vjetorin e krijimit. Klubi i ri u krijua nga nje percarje brenda Milan Club. Vullneti dhe qellimet e mira jane baza e shoqerise se re, qe per momentin premton pak por gjera te bukura. Qellimi kryesor i klubit ishte qe ti jape mundesi te huajve te luajne futboll dhe te perhape pasionin tek te rinjte.

03-Duaje (Amala)

04-Shijoje (Godila)

05-Jetoje (Vivila)

06-Enderroje (Sognala)

07-Puthe (Baciala)

08-Mos e tradhto kurre

09-Gjithmone qendroi prane, sidomos ne momentet e veshtira

10-Mos i beso kurre ato qe thone per te, jane ziliqare

11-Mbroje nga tifozet mazokist: ata kane frike te tallen nga te tjeret dhe mbrohen duke bere ironi per te

12-Kush te permend trofete e fituar te klubit te tij, uroje per arritjet, por nqse i ka fituar ndershmerisht

13-Kush te flet per Skudeto prej kartoni, sill ndermend Ben Johnson dhe Lance Armstrong

14-Shikoji te gjitha ndeshjet: mos i beso askujt qe ta tregon ndeshjen

15-Harroje projektin me te rinjte, jemi ne Itali, viti 2013

16-Fusha jone do te jete me shume e gjelber, jo si ajo e kusherinjve

17-Mos harro: kemi Massimo Moratti-n president

18-Curva Nord, me te mire se ta nuk ka, ne kete sektor derby-n e fitojme gjithmone

19-Quhet stadiumi “Giuseppe Meazza”: Do ta quajme po keshtu edhe kur te kemi nje stadium komplet interistesh.

20-Fenomenin e kemi pasur ne. Te tjeret kane pasur kopjen e venitur

21-Ironia eshte nje gje, mazokizmi eshte dicka tjeter

22-Mos harro: kemi pasur Angelo Morattin per president

23-Shmangni transmetimet te ndertuara posacerisht per te sulmuar Inter-in

24-Arritem te benin TRIPLETEN. Kjo eshte e vertete

25-Kush te thote se Inter-i nuk fitonte trofe prej 45 vjetesh, pergjigju duke i thene se dashuria per Inter-in shkon pertej trofeve

26-Nqse kembengulin, tregojini se sporti nuk eshte vetem fitore

27-Nqse kembengulin, tregojini se disa skudeto dhe tre Kupa UEFA (jo Europa League) nuk jane me te vertete asgje

28-Nqse vazhdojne akoma, tregojini se nuk kemi qene asnjehere ne Serie B. Kjo duhet te mjaftoje.

29-Qe LIGABUE eshte Interist, e ka nje arsye

30-Mos harro: kemi pasur G.Facchetti-n

31-Mos e humb asnjehere shpirtin e kritikes, por kritiko ne menyre te tille qe te mos te duket si nje gje e ulet

32-Kush te kujton 5 Maj-in e 2002, ti ktheja me 5 Maj-in e 2010

33-Nqse vazhdojne, tregoji per penalltine e dhuruar ndaj Udinezes nje jave me pare ne Via del Mare ne Lecce

34-Ji gjithmone krenar qe nuk ke pasur ndihme nga arbitrat

35-Ji gjithmon krenar q eke pasur ne skuader njerez si Cambiasso, Stankovic dhe Samuel

36-Ti qe po ankohesh, mos e bej nje gje te tille: ka te tjere para teje qe kane vuajtur per keto ngjyra

37-Inter-i eshte ai klub qe per partner nuk ka asnje shoqeri bastesh

38-Mos harroni Beppe Bergomi-n Kapitenin. Nqse ti do, harroji ato qe thote komentatori

39-E’ gol, è gol, è gol! Robeto Scarpini. Tifoz i vertete

40-Qe Vasco Rossi eshte Interist, e ka nje arsye

41-Mos harro: kemi pasur Peppino Prisco.

42-Harroji MOVIOLA-t qe jep televizori, nqse nuk mundesh te pak shtyp butonin MUTE

43-Ji gjithmone krenar per Inter Campus-in

44-Ke pare J. Zanettin te ngreje Kupen e Champions Leagues ne Madrid: mos kerkoe me shume

45-Mos harro Sandro Mazzola kapitenin. Nqse do harroje ate qe thote komentatori

46-Rolin e fluidificante-s e shpiku Helenio Herrera per te peshtatur Facchetti-n

47-Ji krenar qe nuk ke molle te kalbur, as tek ekipi dhe as te dirigjenca (drejtuesit)

48-Mos harro: ke pasur Jose Muorinho-n per trajner

49-Ktheji pergjigje gjithmone atij qe permend emrin e Facchetti-t ne ceshtjet e Calciopoli-t. Ne keto lloj idiotesie nuk mund te rrish urte

50-Mos u bej budall: per pashaportat false te paguara nga Inter-i, Recoba dhe Oriali u skualifikuan

51-Mos shko mbas zerave te merkatos: arsyeto, dhe nqse nuk mundesh te pakten lexoji lajmet te FcInterNews.it

52-Mos i beso te gjithave atyre qe lexon, edhe profesioni jone ka te keqijat e saj

53-C`e Solo l`Inter

54-Ke pare Militon te shenoje te finalen e Kupes TIM, ne javen e fundit te kampionatit dhe ne Madrid: mos kerko me shume

55-Te humbasesh nje derby 0-6, nuk eshte per Pazza Inter, por per Inter te dobet

56-Ti qe po ankohesh mos e bej: ka te tjere qe kane dale nga kompeticioni i Champions League qe ne fazen e pare kunder Malmo-s

57-Mos harro: ate golin e Djorkaeff kunder Romes dhe mbaje mend pergjithmone

58-Ke pare Eto`o te peshtyje gjak per bluzen si nje djalosh i cfaredoshem: mos kerko me shume

59-Mos i harro kurre simulimet e Nedved

60-Ji gjithmone krenar per shkronjen J: JAIR dhe JULIO SEZAR

61-Kush tallet me ty se ke nje emer qesharak, kujtoji Tarcisio Burgnich

62-Qe Paolo Bonolis eshte Interist, e e ka nje arsye

63-Shmagni keqardhjen per ata qe kane lene Inter-in: nuk ke humbur asgje

64-Ji gjithmone krenar qe mund te mbeshtetesh tek tifoze si puna e Gino Strada-s

65-Ti qe po ankohesh mos e bej: ka te tjere qe kane dale nga kompeticioni i Champions League qe ne fazen e pre-eleminatoreve kunder Helsingborg-ut

66-Mos u bej pre i arsyetimeve mbi Boterorin e 2006, eshte e qarte qe Materazzi ishte me deciziv nga te gjithe kombetarja

67-Mos harro: Boninsegna ka luajtur per FC Internazionale-n

68-Qe Adriano Celentano eshte Interist, e ka nje arsye

69-Ji krenar qe ke pare Veron te luaje tek Interi-i i Mancinit

70-Mos besoni se te gjithe juventinet jane elemente te keqinj: kujtoni Scirea-n

71-Sneijder donte te ikte, mos qendroni me nje vend, ktheni faqe

72-Branka shpjegohu. Por gjithashtu edhe Galliani (Didac Vila, Traore) dhe Marotta (Lucio, Bendtner)

73-Mos harro: ke pasur PICCHI-n kapiten

74-Ti qe po ankohesh mos e bej: ka nga ata qe kane pare Inter-in te luaje me fanellat jeshile

75-Mos i harro kurre simulimet e Inzaghi-t

76-Mbroje prej imitimeve: “foglia morta” eshte zbulim i Mariolino Corso-s

77-Sa i fuqishem eshte Maicon! Perse asnjeri nuk e shante Brance-n atehere

78-Ji krenar qe ke pasur ne ekip Nyers

79-Qe Elio eshte Interist, e ka nje arsye

80-Zenga, Sarti, Pagliuca, Bordon: sepse tradita e portiereve italiane eshte dicka qe ka lene gjurme ne histori

81-Mos i harro kurre sezonet e vitit 1997/1998 dhe te 2001/2002. Edhe ti qe nuk kishe lindur lexo me shume. Do t`a kuptosh

82-Mos harro: Zemra e Zamorano-s vlen sa 1000 Balotelli

83-Qe Franco Bomprezzi eshte Interist, e ka nje arsye

84-Ji krenar qe ke pasur ne ekip Luisito Suarez me numrin 10 tek bluza

85-Ti qe po ankohesh mos e bej: ka nga ata qe kane pare M. Lippi-n te heq D. Simeonen, Pagliuca-n dhe Bergomi-n

86-Ke pare te kualifikohet ne Camp Nou, Inter-in me 10 lojtare qe nga minuta e 28 e pjeses se pare per shkak te aktrimit te Busquets: mos kerko me shume

87-Evitoni pesimizmin, nuk sjell asgje, thjesht ju ve ne depresion

88-Mos harroni derby-n e fituar me 9 lojtare dhe me nje penallti te pritur nga Julio Sezar

89-Qe Gino dhe Michele jane Interista, e kane nje arsye

90-Dhe kush mbron me fanatizem idene se ne sezonin 2006-2007 Interi e fitoi kampionatin pa kundershtare, te mos harroje se Milani fitues i Champions League ne ate kohe ishte i distancuar nga Interi 36 pike larg

91-Mos harro: Matthäus dhe Brehme kane luajtur tek Inter-i i rekordeve

92-Nese te ngacmojne duke te kujtuar Cosmin Contra, ti ktheji pergjigje ne kemi pasur ne ekip Hakan Sukur

93-Nese vazhdojne e te kujtojne Comandini-n, dorezohu: ne nivele te tilla nuk mund te arrihet

94-Ji krenar per Andrea Stramaccioni-n. Me pak per Giampiero Gasperini

95-Qe Gabriele Salvatores eshte Interist, e ka nje arsye

96-Evito komentet me gabime gramtikore te di Gennaros te SKY, batutat helmuese te Varriale-s tek RAI dhe mendjemadhesine e calciomercatos te Bargiggia: ne rastin me te mire qaj

97-Diskuto per futbollin dhe per arbitrat, kush i ben bisht te tilla pyetjeve, ben hapa mbrapa

98-Mos harro: Piero ‘Nasone’ Campelli, ishte portiere i pare i Inter-it qe shpiku pritjen ne dy kohe.

99-Ki kujdes nga ata qe flasin per lojen e bukur, ne futboll fiton ai qe shenon gol

100-Ti qe po ankohesh mos e bej: Ka nga ata qe kane pare Vampeten te «digjet» ne fushen e Meazze-s

101-Sot ekziston YOUTUBE: rishikoje golin e Nicolino Berti ne Olympiastadion te Monaco-s

102-Mos e harro kurre naten e Kiev-it

103-Mendo: mund te kishe lindur tifoz i nje ekipi tjeter

104-Mos harro: je tifoz dhe jo partizan. Pa kundershtare, nuk ekzistonte as Inter-i

105-IO NON RUBO IL CAMPIONATO E IN SERIE B NON SON MAI STATO. E qarte?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.