Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

403 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

20 bomberat me te kushtueshem ne bote? Italia falenderon Lukakun dhe Lautaron: ja sa vlejne te dy ata!

20 bomberat me te kushtueshem ne bote? Italia falenderon Lukakun dhe Lautaron: ja sa vlejne te dy ata!
Inter Club Staff

Solo Inter. Serie A falenderon zikalterit te cilet jane te vetmit perfaqesues te futbollit vendas ne klasifikimin e 20 sulmuesve me te forte ne Europe sipas CIES.

Observatori i Futbollit ka marre ne konsiderate 5 kampionatet me te rendesishem ne Europe dhe rezultati, per futbollin italian, ka qene shume zhgenjyes.

Te vetmit perfaqesues? Dy interiste, per vleren e mahnitshme te 189.2 milione euro te dy bashke.

Lautaro Martinez eshte lojtari me vleren me te madhe me 98,9 milione euro.

Nderkohe, shoku i tij i repartit, Romelo Lukaku vlen 90.3 milione euro. Nje cmim shume i larte ky ne krahasim me ate qe ka paguar Interi veren e kaluar.

TOP 5 esht e perbere nga eksponente te Premier League ndersa vendi i pare normalisht i ka shkuar Kylian Mbappe qe eshte i paarritshem.

1 Mbappé (259,2 mln)

2 Sterling (194,7 mln)

3 Sancho (179,1 mln)

4 Rashford (152,3 mln)

5 Salah (144,9 mln)

Vlen per tu permendur se si ka rene vlera e Neymar dhe Dybala qe kane mbetur jashte TOP 20 ne Europe.

Neymar per CIES vlen 82,7 milione euro ndersa Paolo Dybala nje vlere prej 70.1 milione euro.

Nderkohe, ky eshte klasifikimi i plote sipas CIES: 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.