Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,063 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

5 TOP LOJTARET E INTERIT NE DERBY – Ja emrat si dhe notat e secilit nga gazetat!

5 TOP LOJTARET E INTERIT NE DERBY – Ja emrat si dhe notat e secilit nga gazetat!
Ardis
  • On 22/10/2018, 19:24

Vleresimet e 5 lojtareve me te mire ne fitoren kunder Milanit.

MILAN SKRINIAR 

GAZZETTA DELLO SPORT
NOTA: 6.5“Vetem Brozovic prek me shume topa. Vetem duke e pare te jep siguri. Eshte gjithmone aty dhe nuk ben asnje gabim”.

CORRIERE DELLO SPORT
NOTA: 6.5 – “Ne mes te dy shtyllave nuk kalohet. SOLID”.

TUTTOSPORT
NOTA: 7“Imponohet me zell dhe, perpara Handanovic, eshte nje shtylle e pakalueshme, si zakonisht”.

FCINTER1908
NOTA: 7“Ndoshta i nxitur nga kritikat e trajnerit te kombetares sllovake, kthehet ne nje version te nje muri te pakalueshem”.

MARCELO BROZOVIC

GAZZETTA DELLO SPORT
NOTA: 6.5“Nese do te ishte nje mesfushor regista i diplomuar, kushedi se cfare Inter-i do te ishte. Por kur kroati i ve ne zbatim, mjafton deftesa e tij”.

CORRIERE DELLO SPORT
NOTA: 6 – “E nis lojen me tre gabime ne 4 topa te prekur, por eshte ai qe rrit ritmin. Nuk ka vazhdimesi, por kur eshte ne brendesi te lojes, shikohet dhe ndihet prania e tij”.

TUTTOSPORT
NOTA: 7 – “Behet padroni i mesfushes, kjo edhe per shkak te keqvendosjes se kundershtareve”.

FCINTER1908
NOTA: 6.5“Luan me gjysem kapaciteti, me nje kofshe plotesisht te fashuar. Edhe pse ne kete gjendje nuk heq dore, vrapon mbas cdo topi. Do t’ju shkonte ndermend nje vit me pare qe te shikoje nje Brozo te tille?”

STEFAN DE VRIJ

GAZZETTA DELLO SPORT
NOTA: 6.5“Pothuajse nje luks stoperi i dyte, kunder nje Milani kaq disfatist. Rrezikon pak dhe ne sulm per pak sa nuk shenon”.

CORRIERE DELLO SPORT
NOTA: 7 – “Gjysem rrotullimi me te majten dhe shtylle. Eshte i rrezikshem perpara, eshte akoma me autoritar ne mbrojtje. Ndeshje pa gabime”.

TUTTOSPORT
NOTA: 7 – “Humbet nje rast per gol (min. 34′) dhe, disa minuta me vone, shpeton gjithcka ndaj Higuain”.

FCINTER1908
NOTA: 6.5“Ne mbrojtje eshte siguri absolute, ne sulm eshte personi me i rrezikshem, me nje traverse te goditur dhe per Donnarumma-n, te pamundur per ta arritur. Konfirmohet nje lider i vertete.”

MATIAS VECINO

GAZZETTA DELLO SPORT
NOTA: 7“Duhet te luante ne qender, por Spalletti e dergon ne sulm: si sulmues krahu i shtuar e zhvendos Milanin, mos te harrojme dhe asist-in per Icardin”.

CORRIERE DELLO SPORT
NOTA: 6.5 – “Gabon shume ne nje rast per gol me asist te Perisic. Finalizon shpesh dhe ka merite per asistimin ndaj Icardit”.

TUTTOSPORT
NOTA: 7 – “I rekuperuar nga demtimi i kombetares, i dhuron Icardit krosin qe vendos ndeshjen”.

FCINTER1908
NOTA: 6.5“Rritet me kalimin e lojes, si gjithmone, per pak sa nuk realizon nje gol ne pjese te pare, me pas jep nje asist per Icardin ne minuten 92′.”

MAURO ICARDI

GAZZETTA DELLO SPORT
NOTA: 7.5“I leshon nje centimeter dhe ai e transformon ne golin e derbyt. Meritonte me shume mbeshtetje dhe precizion, por gjithsesi e ndeshkon Milanin: Romagnoli i mohon nje tjeter gezim”.

CORRIERE DELLO SPORT
NOTA: 7.5 – “Realizon nje gol qe arbitri dhe VAR ja mohojne per shkak te prekjes se topit nga Vecino. Por pastaj shenon, kesaj rradhe shume e rregullt, si nje bomber i vertete qe nuk te fal. Derby edhe kete here ka firmen e tij, firma e nje golshenuesi madheshtor, gjithmone gati per te realizuar”.

TUTTOSPORT
NOTA: 7 – “Tamam si ne sezonin e kaluar, eshte gjithmone ai Mister Derby per Interin. Duartrokitje”.

FCINTER1908
NOTA: 7“Dy topa, dy gola. Nje u anullua per shkak te vendimit per pozicion jashte loje, nje gol me asist te Vecino. Fiton sfiden e bomber-ve kunder Higuain.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.