Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

372 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

A do te futet Inter ne merkato pas demtimit te Correa? Biasin zbulon: “Nga ajo qe kam marre vesh une, Inter do…”

A do te futet Inter ne merkato pas demtimit te Correa? Biasin zbulon: “Nga ajo qe kam marre vesh une, Inter do…”
Inter Club Staff

Direkt nga faqet e Libero, Fabrizio Biasin ka analizuar edhe njehere levizjet e Interit ne merkato per sa i perket sulmit.

Kjo sepse Inter sapo ka humbur per rreth nje muaj sulmuesin e saj, Correa, i cili ka pesuar nje demtim ne Kupen e Italise.

Kjo gje ka bere qe te bllokohet edhe shitja e Stefano Sensit tek Sampdoria, sidomos pas atij goli te shenuar.

Nderkohe, sipas Biasin, ideja e Interit ne kete moment eshte shume e qarte per sa i perket levizjeve te mundshme.

“Ndjesia e pare eshte se ky demtim muskular i Correa nuk eshte shume serioz dhe lojtari mund te kthehet pas nja 20 ditesh.”

“Por nderkohe, nga ana tjeter, Interi po merr parasysh edhe ate qe mund te ndodhe nese nje sulmues tjeter demtohet.”

“Kjo gje do e linte Interin shume zbuluar duke qene se edhe Satriano u largua ne drejtim te skuadres se Brest ne France.”

“Gjithesesi, nga ajo qe kam marre vesh une, Inter do te futet ne merkato vetem ne rast se do te kete ndonje okazion special: nje lojtar te mire me cmim te ulet ose falas ne huazim. Per momentin dicka e tille nuk ka dale ne pah.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.