Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

A e dini se sa vlen fitimi i Skudetos? “Ja te gjitha shifrat: nga sponsori dhe premiot, Interi mund te fitoje plot…”

A e dini se sa vlen fitimi i Skudetos? “Ja te gjitha shifrat: nga sponsori dhe premiot, Interi mund te fitoje plot…”
Inter Club Staff

Tifozeve i intereson mbi te gjitha lavdia, trofeu dhe gezimi i papermbajtshem.

Por nderkohe qe trofeu fitohet, kujtimi mbetet gjithmone ne zemer. Por te fitosh sot do te thote qe klubi te fitoje natyrisht edhe nje shume te madhe parash qe jane si nje bilete per te ardhmen e lavdishme.

Mbi te gjitha ne kohera te veshtira ekonomike si keto, trofete jane nje komardare gjigande shpetimi.

Gjithesesi, Interi po tenton te fitoje kampionatin 10 vite pasi ka fituar Skudeton e fundit dhe kjo do te ishte nje arritje shume e madhe ne aspektin sportiv por edhe ne ate ekonomik.

Sipas asaj qe tregon diten e sotme La Gazzetta dello Sport, ne fakt, klubi zikalter, ne rast te fitores se Serie A, do te fitoje 9 milion euro me shume premio se sa sezonin 2019-2020, kur skuadra e Contes u ndal ne vendin e dyte.

“Ndermjet skuadres se pare dhe skuadres se dyte ka nje diference prej 3 milione eurosh. Duke llogaritur edhe pjesemarrjen ne Superkupen e Italise, me pas shtohen edhe 2,5 milione euro te tjera.

“Por nuk eshte gjithcka, sepse Interi do te kete edhe nje appeal shume here me te madh ne negociatat me sponsorat.”

“Si Kampione te Italise, klubi zikalter do te afroje me shume sponsora dhe do te shese me shtrenjte imazhin e saj.”

“Me pak fjale, per Interin impakti ne bilanc pritet te jete ne rast te fitimit te Serie A rreth 30 milione euro me shume se sezoni i shkuar.”

“Por kjo shifer mund te shkoje edhe shume here me lart ne rast se ne vend te Pirellit do te vije ndonje kompani me oferte te cmendur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.