Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

392 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Abidal: “Facchetti, nje njeri dhe lojtar i madh”

Abidal: “Facchetti, nje njeri dhe lojtar i madh”
Andi Prifti

Eric Abidal, fituesi i çmimit Giacinto Facchetti, Bukuria e Futbollit ka folur per ish-presidentin zikalter per mikrofonat e Sky: “Marrja e ketij çmimi eshte privilegj per mua. Facchetti nuk ishte vetem nje lojtar i madh, por edhe nje njeri i madh. Ka bere gjera te rendesishme brenda dhe jashte fushes. Mesazhe qe dua te percjell eshte se duhet te luftosh gjithmone, edhe kur ke pak mundesi per t’ia dale. E rendesishme eshte te besosh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.