Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

793 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Abonimet Inter, 800 tesera me shume se nje vit me pare ne kete periudhe. Kurse Milani…

Abonimet Inter, 800 tesera me shume se nje vit me pare ne kete periudhe. Kurse Milani…
Inter Club Staff

Nje vit me pare Interistat kishin bere 35.226 abonime sezonale.

Interi vinte nga nje vend i gjashte, dhe me pas ishte kualifikuar per Europa League, kishte nderruar tre tranjere, Gasperini, Ranieri dhe ne fund Stramaccioni, e pritej qe Interi te bente dicka te madhe ne fund.Ishte nje vit i tmerrshem ne fakt, u be i tmerrshem pas nje nisjeje shume te mire, e me pas gjithcka u komplikua per shkak te demtimeve te shumta qe e bene skuadren zikalter te gjymtuar, e ben te pamudur rrugetimin zikalter drejt vendeve te para ne klasifikim. E ne fund vendi i nente ishte pasoja e gjithe kesaj. Por tifozet zikalter nuk duan tja dijne, sapo u hap fushata e abonimeve ne stadium nuk u kthyen pas, por u riabonuan 23.500 veta direkt, 800 me shume se sa nje vit me pare ne te njejten periudhe si tani ku u abonuan 22.700 veta. Shifra rekord e nje viti me pare eshte akoma larg(jo e paarritshme), por eshte shenje se pasioni zikalter nuk vdes kurre: Nje vit (qe kaloi) per tu harruar, nje e tashme e veshtire (shitja e aksioneve dhe skuadra akoma e pa kompletuar), dhe e ardhmja e paqarte (Cfare do te behet me Interin nga tani e me pas?) nuk kane ndaluar Interistat: Me shume se 23 mije veta kane vendosur qe per Interin cdo gje ja vlen. Gjithmone.

Per sa i perket rivaleve te qytetit – Nje vit me pare, ne total kuqezinjte arriten te shisnin 23.618 tesera. Sot jane shitur vetem 18 mije, ndersa nje vit me pare ne kete periudhe ishin blere 12 mije abonime. Shume prej tyre vitin qe kaloi moren leket e abonimit mbrapsht sepse u shit Ibrahimovic dhe Thiago Silva…

Ceshtje ngjyrash, ceshtje dashurie, ceshtje klasi!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.