Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,659 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Absurditeti i Interit: Statistikat flasin qarte per nje skuader per Champions, por jane dramatike te dhenat…

Inter Club Staff

Del ne pah nje fakt qe duhet te beje te reflektoje jo pak skuadren e Interit.

Sipas mediave Italiane, ne fakt, zikalterit qe me ardhjen e Mancinit jane nje nga skuadrat me sulmuese te kampionatit Italian dhe eshte skuadra e pare per supermaci territoriale (14 minuta e 29 sekonda), e nga skuadrat e tjera vetem Fiorentina i kalon 14 minutat. Interi eshte i dyti per mbajtje topi (30 minuta, e kaluar vetem nga Roma me 31 te tilla), e treta ne topat e luajtur (pas Romes dhe Juventusit) dhe te katertit per rrezikshmeri (55%, pas Juves, Napolit dhe Lazios). Pra Interi ne statistika eshte nje ekip per Champions, por kur vjen puna tek golat dhe mbrojtja, as nuk krahasohet me skuadrat e tjera kete sezon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.