Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 6, 2020

Scroll to top

Top

1,470 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adani: “Inter, do te doja te shihja nje mesfushe fluide. Banega, Kondogbia e Brozovic…”

Adani: “Inter, do te doja te shihja nje mesfushe fluide. Banega, Kondogbia e Brozovic…”
Bujar Berishaj

Duke analizuar fitoren e Sevilles kunder Liverpoolit ne finalen e Europa League, ish-mbrojtesi dhe komentatori aktual te Sky Sport, Daniele Adani, ka konsideruar edhe aspektin taktik te Ever Banega, mesfushori i ardhshem i Interit:

“Ne nje mesfushe me tre do te ishte perfekt, se bashku me Kondogbia dhe Brozovic. Ne kete rast argjentinasi duhej te luante pak me perpara. Por nuk dua te perqendrohem tek nje rol i caktuar, per me teper do te doja te shihja nje mesfushre fluide dhe te shpejt, ne levizje te vazhdueshme. Kjo do te ishte levizja fituese”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.