Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,033 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adani: “Joao Marios nuk duhet ti mesosh gje. Sa shume sulmues te dyte…”

Adani: “Joao Marios nuk duhet ti mesosh gje. Sa shume sulmues te dyte…”
Ardis
  • On 03/11/2018, 20:26

Analiza e ish lojtarit zikalter e studion e Sky Sport.

Lele Adani ka analizuar fitoren e Inter-it ndaj Genoa-s. Nje fitore e pasur me elemente pozitive:

“Joao Mario? Une drejtohem nga futbolli. Kur eshte nje rrugetim i ri-integrimit ne klub, kthehet ne ceshtje besimi. Momentin e duhur e merr kur punon cdo dite dhe i tregon trajnerit qe kerkon ta vendosesh ne veshtiresi”.

“Nuk e di nese eshte me e lehte te integrohesh kur gjerat shkojne mire apo kur gjerat shkojne keq. Kur behet fjale per te luajtur futboll eshte nje profesor, duhet te gjeje adaptimin e duhur. Me siguri, nuk eshte e nevojshme ti mesosh sesi duhet te qendroje ne fushe apo se ku duhet ta coje topin”.

“Politano? Pikenisje e tij i jep mundesine qe te beje sulmuesin e dyte. Ka shume sulmues te dyte ne nje sekond te momentin, me i rendesishem eshte Politano. Si sulmues krahu, Politano e di se cfare duhet te beje ne rolin e tij”.

“Merkato ne vere? Kur ne nje fushate blerjesh vendosen piketat dhe lojtaret behet udheheqes, ka nje permisim reciprok me lojtaret e vjeter ne ekip. Vecino ka bere nje ‘upgrade’ madheshtor. po na udheheq ne drejtim per lart”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.