Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

253 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adriano flet perseri per Interin dhe tifozet: “Une do te vdes si nje interist. Ajo qe me vret me shume eshte…”

Adriano flet perseri per Interin dhe tifozet: “Une do te vdes si nje interist. Ajo qe me vret me shume eshte…”
Inter Club Staff

I intervistuar per portalin T-Online, Adriano, ish-sulmues i Interit eshte rikthyer edhe njehere te flase per epoken e tij tek Interi. 

Ai ka treguar se sa shume i ka mbetur peng se si nuk shpertheu ne menyren qe donte tek skuadra e Interit.

“Vdekja e babait me dhemb ende sot. Por une do te jem nje interist pergjithmone, deri ne diten e fundit te jetes time.”

“Kam mbetur i lidhur e keshtu do te jem gjithmone me presidentin legjendar Massimo Moratti. Kjo eshte pak por e sigurt.”

“Por kur vendosa te rikthehesha ne Brazil, per mua kishte vlere vetem dicka: doja te isha sa me afer familjes time perseri.”

“Ishte kaq e rendesishme per mua kjo gje sa nuk mendova per asgje tjeter ne ato caste. Doja thjesht ti kisha prane.”

“Mund te kisha bere shume me shume tek Interi, ne karrieren time, e di. Nuk e mohoj dicka te tille.”

“Por nuk mund te kthehem prapa ne kohe. Jam i lumtur ama per ate qe kam bere. Cfare do i thosha sot vetes time ne nje moshe te re? Do i thoja: tregohu me pak impulsiv dhe mendo me shume per veten tende.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.