Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,299 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adriano nuk do te kthehet te luaje. Arsyeja…

Adriano nuk do te kthehet te luaje. Arsyeja…
Xhorxh Gellci

Ditet e fundit ju kemi treguar per nje rikthim ne futbollin e luajtur per Adriano Leite Ribeiro. Megjithate, kjo nuk eshte realizuar dhe nuk do te kete rikthim ne fushe per Andrianon, te pakten per tani. Ish Perandori i Interit nuk ka kaluar vizitat mjekesore me Internacional te Porto Alegres, i cili ka hequr dore nga marrja e tij, situate e ngjashme me historine mes Inter dhe John Carew.

Kete e ka treguar drejtori sportiv Luis Cesar Souto, qe ka shpjeguar ne Globoesporte qe “Adriano ka nevoje per nje periudhe shume te gjate per te rikuperuar formen. Internacional nuk mund te prese kaq shume.”

Ndersa Roberto Siegmann, ish zv.president i Internacional i Porto Alegre, ka komentuar ne menyre shume te ashper sjelljen e Perandorit: “Ka patur shume mundesi ne jete, ne Brazil dhe jashte tij, por nuk ka ditur te perfitoje. Mendoj se Adriano eshte nje shembull shume i keq per te rinjte. Tek ai mund te gjesh gjithcka qe nuk duhet te behet dhe eshte nje person qe ka nje sjellje te shemtuar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.