Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 25, 2021

Scroll to top

Top

451 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Chivut: “Chivu ka nje kontrate, nese nuk e duan…”

Agj. Chivut: “Chivu ka nje kontrate, nese nuk e duan…”
Xhorxh Gellci

Kohet e fundit shtohen gjithmone e me shume zerat per qellimet e shoqerise zikalter per te larguar Chivun nga Interi, duke marre parasysh nevojat per te zvogeluar dhe rinovuar skuadren ne dispozicion te teknikut Mazzarri. Kujtojme se Cristian Chivu ka qene nga te paktet lojtare qe kane pranuar te ulin rrogen e tyre duke patur nje kontrate edhe per disa vjet.

Ne lidhje me kete ka reaguar agjenti i Chivut, Victor Becali dhe mund te themi se inati i tij perplaset vrullshem mbi drejtuesit e Interit. Prokuratori i lojtarit reagon me zemerim te madh kundrejt zerave qe flasin se Interi ka ndermend ta largoje mbrojtesin rumun: “Chivu ka nje kontrate edhe per nje vit. Nese Mazzarri nuk ka nevoje per te, le ta coje tek kasaforta, te marre rrogen e vitit te ardhshem edhe pastaj Chivu mund te largohet.”

Si mendoni, eshte e drejte ta largojme Chivun kunder deshires se tij duke patur parasysh qe para nje viti pranoi te ulte rrogen?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags