Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 12, 2020

Scroll to top

Top

604 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Guarin: “Do vetem scudetto-n me Interin. Raporti me Mazzarrin..”

Agj. Guarin: “Do vetem scudetto-n me Interin. Raporti me Mazzarrin..”
Xhorxh Gellci

Askush tjeter pervec Interit ne te ardhmen e Fredy Guarin. Mesazhi vjen direkt nga agjenti i tij ne mikrofonat e TMW: “Ka vetem nje objektiv: te fitoje kampionatin me Interin. Fredy po punon shume mire dhe mendon vetem te jape 100% me fanellen zikalter, eshte i lumtur me Mazzarrin dhe do ta coje Interin drejt titullit kampion.”

Ne javet e fundit eshte folur per Anzhi dhe United ne ndjekje te tij: “Personalisht nuk kemi patur kontakte me klube te tjera, ndersa Fredy nuk ka kerkuar kurre nje skuader tjeter. Qellimi i tij ka qene gjithmone te nderoje ngjyrat zikalter, te coje Interin drejt kryesimit ne Itali dhe te kthehet perseri ne kupat europiane.

Pregatitja po shkon mire, sic tregon edhe goli i sotem me Vicenzen: “Ekzaktesisht, flas me te cdo dite dhe ju siguroj qe eshte shume i motivuar. Po ben mire, do te vazhdoje keshtu per gjithe sezonin. Tek Interi punon ne maksimum dhe ndjehet protagonist, deshiron te behet nje lojtar kyc i skuadres.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags