Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

510 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Guarin: “Kam folur me Branca. Fredy qendron.”

Agj. Guarin: “Kam folur me Branca. Fredy qendron.”
Xhorxh Gellci

I intervistuar nga TMW, agjenti i Fredy Guarin, Marcelo Ferreyra, flet per te ardhmen e klientit te tij: “Deshiron te qendroje dhe kjo eshte e verteta. Jo vetem kaq, deshira e lojtarit eshte te fitoje scudetto-n me Interin.

Por lojtari terheq shume klube europiane
Kam patur shume kontakte, por asgje zyrtare. Ne cdo rast, gjithcka kalon nga Interi dhe nuk e di nese ka patur kontakte te refuzuara nga klubi. Qartesisht uroj qe Interi te mund te plotesoje deshiren e Guarin, ta mbaje dhe te fitojne se bashku Serine A.

Ka patur kontakte me Interin se fundmi?
“Kam folur me Branca-n javen e shkuar, por ka qene vetem nje diskutim i pergjithshem, nuk kemi thelluar shume diskutimin per Guarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.