Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

561 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. i Botta: “Deshiron vazhdimesi. Neser do te shoh Interin per te vendosur. Keto jane klubet qe jane pas tij.”

Agj. i Botta: “Deshiron vazhdimesi. Neser do te shoh Interin per te vendosur. Keto jane klubet qe jane pas tij.”
Bujar Berishaj

Koha e zgjedhjeve ne shtepine e Interit per sulmin, por jo vetem ne merkaton ne hyrje, qe perfshin Biabianyn dhe Cercin, por edhe Ruben Bottan. Argjentinasi deshiron hapesire dhe agjenti i tij do te flas neser me Ausilion per te kuptuar te ardhmen e ish-lojtarit te Tigre. Nje jave vendimtare, me Torinon, Veronan dhe jo vetem ne dritare. Nderkohe FcInterNews eshte degjuar me agjentin e lojtarit, Sergio Levinton. Keto jane fjalet e tij ne lidhje me te ardhmen e sulmuesit.

Pas nje para-sezoni te mire, keni vendosur per te ardhmen e Botta?
“Une jam i lumtur qe Ruben ka mundur te luaj keto loje ne turne dhe te shenoj kunder Eintracht. Ngadale, me kalimine ndeshjeve eshte duke e ngritur nivelin e lojes. Nuk falsim pas ndeshjes, jemi pajtuar qe te shihemi neser dhe te vendosim te ardhmen e Botta.”

Cili eshte vullneti i lojtarit?
“Deshira e tij eshte te luaj shume dhe me vazhdimesi, te shohim se cfare do te ndodh.”

Mes pretendenteve jane Torino dhe Verona? Kush eshte perpara? Ka klube tjera?
“Ne Itali jane pikerisht Verona, Chievo dhe Parma. Kurse jashte vendit ka shume klube qe e kerkojne ate, Inter do te vendos ne baze te asaj qe do te jete me e mire per lojtarin: kjo jave mund te jete vendimtare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.