Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

795 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. i Guarin: “Jam i lumtur per Fredyn, ai dhe WM duan te bejne gjera te medha. E ardhmja? Gjithmone ne ngjyrat zikalter”

Agj. i Guarin: “Jam i lumtur per Fredyn, ai dhe WM duan te bejne gjera te medha. E ardhmja? Gjithmone ne ngjyrat zikalter”
Bujar Berishaj

Fitorja e madhe kunder Sassuolos i ka dhuruar teifozeve zikalter rikthimin ne fushe te Fredy Guarin, autor i nje goli, asisti dhe nje loje te mire i ka bere te buzqesh tifozet e Interit.

Nje pjese te merites duhet ti kushtohet edhe punes qe Walter Mazzarri ka bere me kolumbianin ne kete jave dhe kjo rikonfirmohet nga agjenti i Guaros, Marcelo Ferreyra, qe ekskluzivisht per mikrofonat e FcInterNews.it ka folur per paraqitjen e djeshme:

“Jam shume i lumtur per Fredyn dhe Mazzarrin, se bashku duan te bejne gjera te medha. Tani ai duhet te punoj vetem per te miren e Interit. Besoj qe une, Ausilio, djaloshi dhe Mazzarri kemi bere te gjithe nje pune te mire.”

I pyetur pastaj per te ardhmen e Guarin, agjenti i kolumbianit pergjigjet pa hezitim: “E ardhmja gjithmone e me shume zikalter? Gjithmone zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags