Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

2,890 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Isla: “Inter dhe Juve ishin dakord per gjithcka. Ja cfare ndodhi..”

Agj. Isla: “Inter dhe Juve ishin dakord per gjithcka. Ja cfare ndodhi..”
Xhorxh Gellci

Dukej gjithcka praktikisht e bere per Mauricio Isla, madje ishin prenotuar edhe vizitat mjekesore ne Pavia, por papritur tratativa ka pesuar nje frenim. FcInter1908 ka kontaktuar me Claudio Vagheggi, agjent i lojtarit. Ja fjalet e tij:

Mirembrema zoti Vagheggi, tratativa ka deshtuar?

“Nuk ka deshtuar por nuk eshte mbyllur akoma.”

Mosperputhje ekonomike?

“Absolutisht jo, dy palet ishin dakord mbi gjithcka, marreveshja ekonomike ishte plotesisht e arritur.”

Cfare mund te kete ndodhur?

“Nuk e di as une, ndoshta ne kete pike Juventus deshiron te mendohet me mire.”

Pra ka qene Juventus qe ka bllokuar gjithcka?

“Dje ne mbremje Juventus ka kerkuar te marre 12 ore per te reflektuar, ndoshta tani oret jane shtuar.”

Ndoshta Juventus besonte se do te blinte ndonje lojtar krahu tjeter dhe nuk ja ka arritur qellimit?

“Per kete nuk di asgje.”

Per te gjitha ndryshimet qe po peson kjo tratative, mund te presim nje firme neser?

“Nuk besoj, une po kthehem ne Udinese dhe besoj se per cdo te re do te flitet diten e hene.”

Per te gjithe ata qe nuk e dine cfare ka ndodhur dhe per te lexuar lajmin e meparshem te Gazzetta dello Sport, mund te klikoni ketu.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.