Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

481 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Isla: “Me Interin eshte gjithcka e hapur. Do te flas me Juven, pastaj…”

Agj. Isla: “Me Interin eshte gjithcka e hapur. Do te flas me Juven, pastaj…”
Xhorxh Gellci

Po kthehet fuqishem ne loje emri i Mauricio Isla persa i perket krahut te djathte zikalter. Tratativa nuk eshte mbyllur kurre, dhe pervec Wallace do te vije edhe nje lojtar tjeter krahu. Agjenti i lojtarit ka folur ekskluzivisht per FcInterNews, duke shpjeguar situaten aktuale.

Pas nje periudhe qetesie, tani zerat per Isla tek Inter jane kthyer perseri ne mode. Si eshte situata?
“Per momentin qellimi jone eshte te flasim me Juventusin dhe te verifikojme disa situata ne lidhje me Mauricio. Pas pushimeve te gushtit do te bejme permbledhjen me klubin bardhezi.”

Sipas teje ka mundesi ta shohim Islan me zikalterit?
“Per menyren si e shoh une, nese Interi eshte akoma i interesuar, tratativa mund te rihapet. Pa dyshim.”

Keni ne program kontakte me klubin e Morattit?
“Po, mendoj se do flas me ta pas pushimeve te gushtit. Duam te kuptojme nese deshira per Isla ka ngelur e njejte si disa kohe me pare.”

Kur gjithcka ishte gati…
“Pikerisht. Disa dite me pare ishte gjithcka gati per kalimin tek Inter, ishte arritur marreveshja.”

Pastaj?
“Ka ndodhur qe Conte ka bllokuar tratativen. Por jam i bindur qe mund te rihapet ne nje moment nese Interi behet i gjalle.”

Mendon qe duhet ardhja e Zuniges tek Juventus per te shbllokuar tratativen me Isla?
“Nuk e di. Por e perserit: tratativa me Interin nuk eshte e mbyllur. Ka akoma vend.”

Eshte e vertete qe Isla deshiron te shkoje tek Inter dhe nuk ndalon se theni kete tek Juventus?
“Mbi kete nuk di cfare te them. Sinqerisht jane ide qe mund t’i kete lojtari, por une nuk i di. Tani Mauricio eshte me Kombetaren Kilene ne Kopenhagen per miqesoren kunder Iraq. Kur te kthehet, do te bejme nje permbledhje per te pregatitur te ardhmen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.