Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

915 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Kovacic: “Asnje problem me Interin dhe Mazzarrin, por nuk eshte i lumtur”

Agj. Kovacic: “Asnje problem me Interin dhe Mazzarrin, por nuk eshte i lumtur”
Xhorxh Gellci

Agjenti i Mateo Kovacic, Nikki Vuksan, ka bere permbledhjen e situates ne lidhje me te ardhmen e mesfushorit kroat, jo nje zgjedhje e pare per Walter Mazzarrin: “Ka dy jave qe po me telefonojne te gjithe per te kuptuar cfare do te ndodhe me Mateon, duke pare qe nuk luan. E gjithe ajo qe mund te them eshte qe ka nje kontrate me Interin. Natyrisht nuk eshte i lumtur qe luan kaq pak, por cili lojtar eshte? Raportet me Mazzarrin? Trajneri vendos kush dhe kur duhet te luaje, kush eshte me ne forme zbret ne fushe, kush eshte me pak duhet te punoje fort, e gjitha ketu. Ne cdo rast, nuk ka probleme me te, ashtu sic nuk ka me shoqerine. Nese ka frike se do humbe Boterorin? Absolutisht jo. Tanime ka nje rol stabel ne kombetaren e te rriturve. Kroacia nuk eshte Italia, eshte nje vend i vogel, nuk ka shume talenta, dhe Mateo eshte pa asnje pike dyshimi, nje nga ata.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.