Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,131 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Laxalt: “E ardhmja? Vendimi i Interit do te vije…”

Agj. Laxalt: “E ardhmja? Vendimi i Interit do te vije…”
Xhorxh Gellci

Pasi ka mbaruar Boterorin Under 20 ne Turqi me Uruguay-n, i mundur ne finale me penallti nga Franca, Diego Laxalt eshte gati ti bashkohet grupit te Walter Mazzarrit. Tekniku ka ndermend te vleresoje nga afer lojtarin e ri uruguajan, dhe nuk perjashtohet mundesia per nje huazim ne Serine A, per ta lejuar te fitoje me shume eksperience duke luajtur me vazhdimesi. Agjenti i lojtarit, Vincenza D’Ippolito, i pyetur nga CalcioSport24.it, ka komunikuar qe “vendimi mbi lojtarin nga ana e Interit do te vije rreth fundit te gushtit.

Pra, koha kur do te merret vendimi (rreth fundit te merkatos) tregon qarte se Mazzarri ka ndermend ta vleresoje ne fillim nese eshte i gatshem te luaje menjehere tek Interi. Ne cdo rast, pretendentet per nje huazim te mundshem nuk mungojne…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags