Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,070 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Mbaye: “Inter ka dy oferta dhe ka vendosur qe…”

Agj. Mbaye: “Inter ka dy oferta dhe ka vendosur qe…”
Xhorxh Gellci

Eshte nje nga lojtaret me te mire te sektorit te te rinjve tek zikalterit dhe pavaresisht sezonit te fundit jo shume te mire, Ibrahima Mbaye vazhdon te cilesohet si nje lojtar me vlere te sigurt per te ardhmen, gje qe ka bere disa shoqeri te interesohen per te. FcInter1908 ka folur me agjentin e lojtarit, Beppe Accerdi:

Pershendetje zoti Accardi, eshte e vertete qe Palermo eshte duke ndjekur lojtarin tuaj?

“Po, eshte gjithcka e vertete. Por Palermo nuk eshte shoqeria e vetme qe e ndjek.”

Kush ka avancuar pervec Palermos?

“Edhe Bologna eshte shume e interesuar per Mbaye.”

Pra, Mbaye mund te largohet nga Interi?

“E perjashtoj si mundesi, per momentin Interi nuk do ta largoje me asnje formule, as dhenie hua as bashkepronesi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.