Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

645 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Richards: “Kontakte te vazhdueshme midis Interit dhe Manchester City-t”

Agj. Richards: “Kontakte te vazhdueshme midis Interit dhe Manchester City-t”
Ardis
  • On 05/07/2013, 13:02

Interi po leviz ne merkato ne kerkim te nje mbrojtesi. Me largimet e mundshme te Silvestres dhe Chivus, bashke me presingun anglez per Ranocchian, zikaltrit po pergatiten per nje revolucion ne repartin e mbrojtjes. Pervec interesit mbi Dragovic dhe Douglas, tashme pista me e nxehte per momentin quhet Micah Richards, mbrojtesi anglez i Manchester City-t. Mesa duke zikaltrit kane bere nje oferte per blerjen e tij, por klubi anglez e ka refuzuzar oferten. Tashme tratativat vazhdojne, sic e konfirmon ekskluzivisht ne FcInterNews agjenti Dario Canovi. Ja dhe komentet e tij:

Eshte e vertete oferta e Interit per blerjen e Micah Richards?
“Jam ne dijeni per interesimin e Interit per lojtarin. Kontaktet midis shoqerive jane marredheniet midis tyre. Ka mundesi qe ka pasur kontakte per kete teme”.

Zikaltrit po bejne nje tentative?
“Sigurisht kane pasur kontakte me Alexander Livac, agjenti anglez me te cilin une punoj. Dirigjentet interiste kane folur me te ne telefon, nuk ka akoma nje takim balle per balle”.

Do te ishte nje blerje e madhe per Interin?
“Eshte nje nga te rinjte me interesante te panorames angleze. Pastaj ai pelqehet nga Mazzarri qe kur ishte te Napoli. Mund te them se vezhguesit e trajnerit e shikonin perfekt ne mbrojtjen me tre”.

Vitin e shkuar Richards nuk ka luajtur. Eshte nje nga motivet per ta shtyre ate drejt largimit?
“Vitin e shkuar nuk ka luajtur per shkak te nje problemi fizik. Nuk e di se cili eshte vullneti i lojtarit”.

Ju keni pasur kontakte me zikaltrit, ju do e menaxhoni tratativen per ne Itali?
“Pranoj se kam pasur kontakte telefonike me zikaltrit, por asgje konkrete ne te vertete”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.