Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

379 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Agoume shperthen per mediat: “Jemi shume te zhgenjyer: ai eshte nje nga lojtaret e ri me te mire por…”

Agjenti i Agoume shperthen per mediat: “Jemi shume te zhgenjyer: ai eshte nje nga lojtaret e ri me te mire por…”
Inter Club Staff

Oscar Damiani, ish-lojtar dhe tani agjent, ka folur per TuttoMercatoWeb. Keto kane qene fjalet e tij per median e njohur:

“Covid dhe merkato? Situata eshte e veshtire, bilancet i dime te gjithe. Por ne kete moment duhet te kemi durim.”

“Ne janar? Nuk shikoj levizje te medha. Me perpara duhet te shesesh dhe pastaj te blesh. Pres ndoshta ndonje investim.”

“Situata sanitare i prek te gjithe. Klubet jane me te varfer. Merkato qan. Shtimi i listave? Eshte nje ide e mire.”

Nderkohe, me pas ai eshte ndalur te lojtari qe menaxhon e qe eshte ne pronesi te Interit por i huazuar te Spezia, Lucien Agoume.

“Per fat te keq nuk ka pasur shume hapsire. E nuk meriton te rrije ne stol, sepse eshte shume i forte.”

“Do te dije se si te tregoje vlerat e tij. Ai duhet gjykuar ne ndeshje, jo ne stervitje. Agoume eshte nje nga te rinjte me te forte ne Europe.”

“Por ne Itali tranjeret nuk kane kurajo te luajne me lojtare te rinj. Jemi shume te zhgenjyer, sepse kane bere gjithcka per te marre djaloshin dhe ai tani nuk po luan. Vazhdon te impenjohet. Por nese do e dinim me perpara…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.