Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

501 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Asamoah: “Nuk eshte vetem Interi ne gare, jo e thene te shkoje ne Milano. Deshira e tij eshte…”

Agjenti i Asamoah: “Nuk eshte vetem Interi ne gare, jo e thene te shkoje ne Milano. Deshira e tij eshte…”
Inter Club Staff

Federico Pastorello, agjenti i lojtarit te Juventusit ka folur per te ardhmen e lojtarit.

Ka muaj tashme qe qe flitet per nje transferim te mundshem te ganezit ne Milano me media te tera qe e kane konsideruar si te mbyllur kete tratative.

Per hir te vertetes, Interi ka qene shume aktive keto kohe ne merkato. Pasi ka siguruar Lautaro Martinez qe do te vije nga Racing ne Argjentine, zikalterit kane bere te tyrin Stefan De Vrij nga Lazio me parameter zero por jane shume afer po me paramter zero edhe te Asamoah.

Pikerisht per te ardhmen e ganezit ka folur agjenti i lojtarit, Federico Pastorello, i cili ka folur per nje marreveshje te mundshme me zikalterit.

Keto kane qene fjalet e tij:

Related image

“Per Asamoah nuk eshte vetem Interi ne pole position.”

“Nuk eshte e thene qe ai te shkoje ne Milano. Shume shpejt do te vendose te ardhmen e tij, por deshira e tij e vetme per momentin eshte ta mbylle sa me mire sezonin nga gjendja fizike.”

Interi nderkohe eshte shume e kujdesshme per Asamoah por sic eshte thene nga agjenti i tij, marreveshja nuk eshte nenshkruar ende dhe ne javet e ardhshme do te mesohet me shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.