Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

411 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Brozovic: “A e dini qe ne 2016 ishte afer Juves? Ja si shkoi. Ndersa ne vere ai…”

Agjenti i Brozovic: “A e dini qe ne 2016 ishte afer Juves? Ja si shkoi. Ndersa ne vere ai…”
Ardis
  • On 04/12/2018, 19:40

Miroslav Bicanic, agjenti i Marcelo Brozovic, ka dhene nje interviste eksluzive.

Ja dhe fjalet e agjentit te mesfushorit zikalter.

Kush mund te jete lojtare qe do te vendose ndeshjen Juventus-Inter?

“Pothuajse te gjithe jane kandidate per te vendosur kete ndeshje, te dyja skuadrat jane plot me lojtare shume te mire. Shpresoj te jete Brozovic”.

Perisic, kohete fundit eshte kritikuar: besoni se Spalletti do te ndryshoje dicka ne formacionin zikalter?

“Spalletti e di shume mire se kush nga lojtaret eshte i gatshem poer idete e tij, do doja qe nga keta lojtare te ishte edhe Perisic”.

Mendoni se Juventusi tashme e ka fituar kampionatin italian?

“Juventusi eshte skuader shume e forte, te gjithe lojtaret jane ne nivel maksimal, por nuk do te jete e lehte per ta. interi ka probabilitet te mire dhe parashikoj qe zikaltrit do te luftojne deri ne fund”.

Brozovic tashme po luan ne rolin e regji-se: mendoni se ky eshte roli ku ai shprehet me mire?

“Eshte nje lojtar qe mund te luaje ne shume pozicione, le te themi se mund ta quajme gjithckaberes ne mesfushe.”

“Ne rolin e regji-se luan shume mire prej kohesh, si tek Interi ashtu edhe me Kombetaren Kroate, por sipas meje mund te permisohet akoma me shume. Tashme eshte 26 vjec, vitet e tij me te mira po vijne”.

A eshte e vertete se me 2016 Brozovic ishte afer Juventus-it? A kane ekzistuar tratativa?

“Po, ka qene shume afer tansferimit, por kjo gje eshte normale ne jeten profesionale te nje futbollisti. Dhe me duhet te them se tashme kjo gje i perkete te shkuares. Si shkoi ne ate kohe? Nuk u krijuan kushtet e pershtatshme, ndersa me Interin po”.

Brozovic kohet e fundit ka rinovuar kontraten me Interin duke e rritur shifren e klauzoles ne 60 milione €. Pavaresisht kesaj, a jeni kontaktuar nga ndonje klub i interesuar ndaj Marcelo-s?

“Mbas Kupes se Botes kishte shume ide per te ardhmen e tij, por Brozo me ka thene mua dhe kolegut tim Nelio Lucas qe do ti pelqente te qendronte tek Interi. Milano eshte shtepia e tij, Interi eshte familja e tij dhe kete vit luajne edhe ne Champions League”.

Brozovic, shpreson se nje dite do te luaje ne nje kampionat tjeter?

“Mbase nje dite po, por per momentin eshte shume i lumtur ne Itali”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.