Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

670 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Campagnaro: “E ardhmja do te vendoset ne 10 dite. Nese Inter…”

Agjenti i Campagnaro: “E ardhmja do te vendoset ne 10 dite. Nese Inter…”
Ardi Deda

Hugo Campagnaro nuk eshte cituar nga Thohir ne listen e mbrojtesve te Interit per sezonin e ardhshem. Aventura si zikalter e mbrojtesit duket se do te mbyllet se shpejti, me Romen e cila eshte duke e ndjekur, por jo vetem. Per te folur per te ardhmen e argjentinasit FcInterNews ka folur me agjentin e tij Angel Moretto. Ja dhe fjalet e tij: “E ardhmja? Nuk dime asgje, te pakten deri sa te kthehet nga pushimet. Nuk jemi degjuar me Interin, hugo duhet te kthehet te jete ne dispozicion te trajnerit. Nese do te kete te reja do ti dime se shpejti. Roma per te? Une nuk di asgje, besoj se nese Inter do te largoje lojtarin me siguri do te kemi skuadra te interesuar per te. Per momentin nuk kemi folur me asnje. Mendoj se tani do te presim te shohim situaten tek Inter dhe pastaj do te vleresojme nese do te largohemi ose do te qendrojme. Hugo per momentin kerkon te qendroje, vetem nese shoqeria nuk thote qe deshiron ta shese. Por keto jane zerat e momentit, nuk ka asgje zyrtare”.

Cili eshte vullneti i Interit? “Per mendimin tim ata duan qe lojtari te qendroje, ne te kundert do te ishim njoftuar qe te gjenim nje skuader per te. Nese duhet te gjejme nje skuader per te, kete shoqeria duhet te na e komunikoje nje vit perpara mbarimit te kontrates. Nuk flas per Hugon, them ne pergjithesi. Dhe per momentin zikaltrit nuk na kane thene asgje. Presim qe te kthehet dhe te shohim se si do te jete situata, une besoj qe per 10-11 dite do te dime dicka me shume”.

 

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.