Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

846 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Guarin: “Po presim direktivat e Thohir. Na kane premtuar rinovimin dhe…”

Agjenti i Guarin: “Po presim direktivat e Thohir. Na kane premtuar rinovimin dhe…”
Inter Club Staff

Ne mikrofonat e Calcionews24.com, ka folur Marcelo Ferreyra, agjenti i Fredy Guarin, i cili ka prekur temen e se ardhmes se lojtarit te tij, i cili mund te rinovoje shum shpejt kontraten me zikalterit:

Sot eshte bere takimi i merkatos tek zyrat e Interit dhe ka qene i pranishem pronari i ri. Mendoni se eshte folur edhe per Guarin?

“Une jam ne Argjentine, por kam folur me Brancen ne Itali dy jave me pare. Tani duhet te presim direktivat e Thohir. Po presim lajme te reja.”

Ju deshironi tja rinovoni kontraten Guarin?

“Ne kemi nje premtim nga klubi per rinovimin, Fredy deshiron te qendroje tek Interi. Duhet te shohim edhe qellimet qe ka Interi.”

Per lojtarin qe ju perfaqsoni a jane interesuar klube nga Premier dhe Napoli?

“As une, as Fredy nuk po kerkojme skuadra per tu transferuar. Ne kete moment nuk e di nese Interi ka pasur kontakte me ekipe te tjera. As ne nuk kemi pasur.”

Ne merkato permenden shume emra mesfushoresh, a eshte nje problem ky per Guarin?

“Nuk e di cfare projekti ka Interi per Fredyn, por ne deshirojme te rinovojme dhe kete gje ata e dine. Deshiron te fitoje gjithcka me Interin.”

Raporti me Mazzarrin eshte i mire?

“Ai eshte shume i lumtur, po kerkon qe te kuptoje mekanizmat e tranjerit te ri qe te luaje sa me mire. Une besoj se Fredy po jeton nje moment te mire ne forme, shpresoj qe Mazzarri ta mendoje njesoj si une per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags