Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

327 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Hakimit zbulon gjithcka: “Doni ta dini pse eshte transferuar tek Interi? Ka qene nje deshire e…”

Agjenti i Hakimit zbulon gjithcka: “Doni ta dini pse eshte transferuar tek Interi? Ka qene nje deshire e…”
Inter Club Staff

I pyetur direkt nga Calciomercato.it, agjenti Alejandro Camano, eshte rikthyer te flase per nje nga lojtaret qe ai menaxhon.

Behet fjale per Achraf Hakimi. Ai ne kete interviste nder te tjera ka zbuluar edhe nga ka lindur transferimi tek Interi.

“Doni te dini pse ai eshte transferuar tek Interi? Vendimi per te shkuar tek Inter ka qene totalisht i lojtarit ne radhe te pare.”

“Dy apo tre vite me pare Ausilio foli me ne per mundesine per ta marre ne Milano. Por pas Borussia Dortmund, Ausilio eshte bere perseri i gjalle per te.”

“Sot per sot, puna e Achraf eshte per tifozet e Interit ne radhe te pare. Ai eshte shume i lumtur qe luan ne nje skuader kaq te rendesishme.”

“Une jam edhe prokuratori i Cuper. Historia ime me Interin eshte shume e mire. E ardhmja nuk e di se kush do te jete.”

“Por sot them se Hakimi eshte i lumtur dhe skuadra e tij eshte Interi. Objektivi eshte qe te fitohet kampionati.”

“Interi eshte ne nje situate delikate per sa i perket pronareve, por e perseris: futbollistikisht jemi shume te lumtur.”

Si italiane ne shpresojme qe ai te qendroje…

“Pas transferimit te Ronaldos te Juventusi, shume lojtare kane zgjedhur te vine ne Serie A.”

“Si tifoz i futbollit, me pelqen te shikoj teksa luan Hakimin, kur ai ka topin gjithmone ndodh dicka.”

“Ka nje mendje te pabesueshme. Ka 5 vite kontrate me Interin, kemi firmosur sepse jemi te sigur per projektin Inter.”

“E ardhmja eshte plot me te papritura, por kjo eshte nje etape shume e rendesishme per karrieren e tij dhe ai eshte shume i lumtur tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.