Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,171 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Handanovic: “Deshiron te rinovoi por eshte nje ceshtje ekonomike. Roma…”

Agjenti i Handanovic: “Deshiron te rinovoi por eshte nje ceshtje ekonomike. Roma…”
Bujar Berishaj

Federico Pastorello, agjent i Samir Handanovic, ka folur per situaten e kontrates se portierit slloven, duke perseritur vullnetin e ketij te fundit per te qendruar si lojtar zikalter:

“Situata e Handanovic per momentin eshte gjithmone e njejta. Ka kontraten ne skadence ne 2016 dhe se fundi kemi pasur disa takime me shoqerine zikalter per te kuptuar vullnetin e te dy paleve. Vullneti per te rinovuar eshte dhe raportet me shoqerine jane te shkelqyera: lojtarit do t’i pelqente te qendronte por duhet kuptuar nese mund te arrihet, ose jo, deri tek nje akord edhe per motive ekonomike.”

Roma? “Jo, shume kolege me kane folur per kete hipoteze por une nuk kam pasur konfirmime per kete. Ne kohet e fundit kam pasur rastin te takoj Walter Sabatinin, por nuk me ka kerkuar asgje per kete. Natyrisht mund ta ndjekin dhe te kerkojne nje portier per te ardhmen. Roma ne vitet e fundit ka operuar mire, ka pasur dhe ka edhe tani nje nga portieret me te mire nte Itali, saktesisht Morgan De Sanctis. Ndoshta per ceshtje te te dhenave jane duke kerkuar nje zevendesim te duhur, por e di qe po vleresojne edhe Skorupskin qe eshte i ri dhe ka shume kualitete, pavaresisht se ndoshta nuk eshte akoma i pjekur per nje ekip si Roma. Personalisht, per momentin, nuk kas pasur kerkesa ose kontakte per Handanovic nga shoqeria romake.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.