Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 4, 2020

Scroll to top

Top

506 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Kovacic: “Blerja e Hernanes? Asnje problem, perkundrazi akoma me mire. Interi me ka thene…”

Agjenti i Kovacic: “Blerja e Hernanes? Asnje problem, perkundrazi akoma me mire. Interi me ka thene…”
Inter Club Staff

Agjenti i Kovacic, Nikki Vuksan ka folur per Calciomercato.com ku ka treguar situaten reale te Mateo Kovacic tek Interi. Ja fjalet e tij: “Mateo eshte shume i lumtur ne Milano dhe mjaft krenar qe ben pjese tek nje klub prestigjoz sic eshte Interi. Luan pak? Nuk eshte problem, nese kete gje e vendos tranjeri Mateo mendon se eshte e drejte. Raporti i tij me Mazzarrin eshte mjaft i mire. Ardhja e Hernanes i heq minuta? Nese nje lojtar i ri deshiron te tregoje veten tek nje klub i madh duhet te jete gati te garoje me kedo. Por per mua ardhja e Hernanes perfaqeson vetem nje goditje te madhe per Interin, dhe ska asnje lidhje me Kovacic. Blerja e tij do te thote se sa i rendesishem eshte ky projekt i ri i Interit. A ben pjese Kovacic ne projekt? Patjeter. Kete me kane thene heren e fundit qe kam folur me Interin. Por dua te shtoj dicka, e perbashketa e vetme qe ka Kovacic dhe Hernanes eshte fakti qe jane mesfushore, ndersa ne gjera te tjera, nuk shoh asnje ngjashmeri. Ata pa problem mund te luajne bashke. Dua te theksoj se ne keto dite te mbetura sdo te ndodhe asnje gje me Kovacic, dhe eshte e sigurte qe ai do te qendroje tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.