Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

794 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Lautaros ndez alarmin: “Te Interi eshte ambjentuar por do ishte bukur ta shikoje ne Spanje te Barcelona.”

Agjenti i Lautaros ndez alarmin: “Te Interi eshte ambjentuar por do ishte bukur ta shikoje ne Spanje te Barcelona.”
Inter Club Staff

“Tre golat e shenuar nga Lautaro Martinez me kane dhene nje gezim teper te madh. E di shume mire se si ndihet ai ne momentet e veshtira por edhe ne ato te mira.”

Vetem pas disa oresh nga hat-trick qe ka shenuar Toro me bluzen e kombetares ne miqesoren ndaj Meksikes, ka folur Beto Yaque, agjenti i sulmuesit te Interit qe tregon emocionet e tij per mikrofonat e Oral Deportiva.

“Shikoj nje rritje teper te madhe nga ana e tij tek Interi dhe tek Kombetarja por nuk me habit me sepse une kam perjatuar dhe kapercyer cdo moment me te: nuk ka limite ai.”

Keshtu eshte shprehur agjenti i lojtarit i cili ka vazhduar fjalen e tij me pas edhe per TycSports: “Lautaro eshte shume punetor. Kur kam shkuar ta kerkoj tek Bahia Blanca, nuk ka qene e lehte ta merrja me vete sepse ka qene nje djalosh shume i lidhur me familjen.”

“Vuante shume te qenit larg shtepise. Fati im ka qene qe prinderit e tij besuan tek une. Boterori? Ka qene nje zhgenjim i madh, por ishte i pergatitur. Perpara se te shkonte tek Interi i thashe se nuk do te kishte pasur veshtiresi te ambjentohej dhe keshtu ndodhi. Lautaro kur kerkon dicka e arrin ate. Nuk eshte e lehte te hysh ne nje stadium si San Siro dhe te shenosh me lehtesi si ai.”

Ne fund Beto Yaque leshon nje deklarate qe ka alarmuar jo pak tifozet zikalter dhe mund te mos i kete pelqyer aspak edhe drejtuesve te Interit: “Tek skuadra zikalter ai eshte ambjentuar mire por enderr eshte ta shikosh ne Spanje. Do te ishte shume bukur ta shikoje me Messin tek Barcelona…”

Ne fakt nuk eshte hera e pare kur dikush afer Lautaros flet ne media per te. Heren e fundit ka ndodhur me babain e tij por Lautaro u fal nga Spalletti. Tani te shpresojme se keto deklarata nuk do te ndikojne tek Conte sepse ai eshte nje njeri qe nuk para i fal dalje te tilla sepse per te mbi te gjitha eshte grupi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.