Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,365 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Laxalt: “Dy gola ne ‘Derby’! Eshte e ardhmja e Interit dhe e Mazzarrit…”

Agjenti i Laxalt: “Dy gola ne ‘Derby’! Eshte e ardhmja e Interit dhe e Mazzarrit…”
Inter Club Staff

IlSussidiario.net, ka mare ne interviste agjentin e Fifas, Vincenzo D’Ippolito prokuratori ne Itali i Diego Laxalt, i cili ka folur pas dopietes se tij ndaj Milanit:

Debutim me te mire per Laxalt nuk mund te kishte, nuk mendoni keshtu?
“Une jam shume i lumtur per djaloshin, e jo vetem se ka treguar qe eshte nje talent me prespektive, por edhe per vetbesimin e tij qe i eshte rritur. Eshte nje djalosh special, shume puntor.

Pioli me ne fund e ka futur ne fushe dhe ai ja ktheu besimin…
“Pikerisht, sapo pati mundesi te tregoje vleren e tij e talentin e tij, nuk deshtoi. Eshte shume i lumtur.”

Ju keni thene gjithmone qe Mazzarri e pelqen shume. Pas ndeshjes se djeshme le te imagjinojme cfare do te kete ne mendje Mazzarri tani…
“Ai eshte e ardhmja e Interit, te pakten tani per tani keto jane qellimet e Interit qe beson shume tek Laxalt. Edhe Mazzarri ka shume besim tek djaloshi.

Kur thonin qe i ngjan Davids ne menyren e lojes, nuk e kishin edhe aq gabim…
“Ne punen time kam kerkuar gjithmone qe te gjej talentet me te mre dhe gjithmone kam qene i sigurte per talentin e Laxalt. I ngjan shume ish lojtarit te Juves, por asnje krahasim ju lutem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags