Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2022

Scroll to top

Top

796 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Obi-t dhe Longo-s: “Joel pelqehet ne Premier League. Samuele do te shkoje…”

Agjenti i Obi-t dhe Longo-s: “Joel pelqehet ne Premier League. Samuele do te shkoje…”
Inter Club Staff

Per te tashmen dhe te ardhmen e Joel Obi-t, mesfushor i klasit 1991, dhe te Samuele Longo-s, sulmues i klasit 1992, FcInterNews ka intervistuar agjentin e dy lojtareve te rinj, Renzo Contratto. Ja tek ju fjalet e tij te sjellura ne Shqip nga inter.al.

A mund te na konfirmoni se Newcastle dhe Sunderland jane te interesuara per Joel Obi-n?

“Ajo qe mund tju them eshte se Joel eshte nje lojtar qe pelqehet shume ne Premier Legue, dhe ketu ndalem. Djaloshi ka pasur nje sezon te komplikuar: Tani eshte mire, do te jete prezent ne grumbullimin perasezonal me zikalterit, e pastaj do te shohim se cfare ka ndermend Interi te beje me te.”

Po prisni verdiktin e Mazzarrit?

“Si opinionist mund tju them se Obi eshte perfekt per tranjerin e ri zikalter, te cilit i pelqejne lojtare te shpejte te cilet i bejne shume mire te dyja fazat, sulmuese dhe te mbrojtjes.”

A mund te hedhim nje hipoteze sikur Mazzarri te krijoje nje mendim negativ per te, cfare do te ndodhe?

“Nga keto deri ne fundin e merkatos, me 2 Shtator, mendoj se askush nuk mund te parashikoje dot se cdo te ndodhe: Obi eshte nje lojtar i Interit dhe ka nje kontrate deri ne vitin 2017.”

Spostohemi dhe flasim pak per Longon…

“Ai ka bere nje sezon mjaft te mire ne Ligen Spanjolle, duke luajtur 22 ndeshje, e duke shenuar 3 gola. E sigurte qe Samuele do te shkoje ne grumbullimin parasezonal me Interin e Mazzarrit. Eshte nje sulmues i Interit, me nje kontrate deri ne vitin 2015: E ardhmja e tij eshte zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.