Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

838 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Ruben Botta: “Deshiron Interin. Torino e ka kerkuar, por…”

Agjenti i Ruben Botta: “Deshiron Interin. Torino e ka kerkuar, por…”
Inter Club Staff

Agjenti i Ruben Botta, Sergio Levinton, ka folur per Calcionews24.com, dhe ka thene te rejat me te fundit per sa i perket lajmeve se tratativave per klinetin e tij, dhe per zerat qe jane shfaqur ditet e fundit se Botta do te perfshihet tek oparacioni i blerjes se Danilo D’Ambrosios.

Ja cfare ka thene ai: “Jam shume i lumtur per interesimin e disa klubeve Italiane per Ruben. Eshte merite e Interit qe ka besuar tek ai shume, si dhe e Livornos, shoqeri te cilen e falenderojme shume per mikpritjen. Jemi ne dijeni te interesimit te Torinos per Ruben dhe jemi te nderuar. Por skemi pasur asnje kontakt direkt me askend deri tani, dhe deshira e Ruben eshte qe te qendroje tek Interi. Ne po presim vendimin e zikalterve per te. Per Ruben sdo te kishte enderr me te madhe se sa te qendronte tek Interi dhe te vishte bluzen zikalter. Por gjeja me e rendesishme eshte rekuperimi i tij, dhe te tregoje se vlen ne kampionatin Italian. Ka nevoje te luaje, nese nuk do ja arrije me Interin eshte i gatshem qe te pranoje zgjedhjen qe Interi do i ofroje. Tani do te shohim cdo te ndodhe, per kete jam ketu ne Itali. E perseris, nuk i mbyllim porten askujt. Ruben deshiron te kthehet me i forte se kurre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.