Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Widmer: “Interi? Ne futboll nuk i dihet kurre. Tashme ka nje kontrate me Udinesen, duam…”

Agjenti i Widmer: “Interi? Ne futboll nuk i dihet kurre. Tashme ka nje kontrate me Udinesen, duam…”
Ardis
  • On 27/03/2014, 16:40

Inter ne mbremje do te perballet me Udinesen dhe nje profil qe do te vezhgohet do te jete ai i Silvan Widmer, lojtar krahu zvicerian i vitlindjes 1993 qe po ben shume mire ne kete sezon. Zikaltrit presin nje pergjigje nga Bacary Sagna, te gatshem me pas per tu hedhur drejt alternativave te tjera, me te rinj. Per te njohur situaten mbi lojtarin FcInterNews ka intervistuar agjentin e lojtarit Fredt Strasser. Ja dhe fjalet e tij:

Sa eshte rritur Widmer kete sezon?
“Une e njoh kualitetin dhe talentin e Silvan, i sherben shume besimi i mister Guidolini. Kjo arrihet vetem duke luajtur, cdo ndeshje, vecanerisht mbas nje fitoreje”.

Flitet se lojtari eshte nen interesin e Interit?
“Ceshtja eshte se ai ka nje kontrate me Udinesen dhe do ta respektojme. Duke e marre te ardhmen hap pas hapi”.

Mazzarri dhe Interi mund te jene nje zgjidhje e mirepritur ne te ardhmen?
“Ne futboll nuk e di asnjehere se cfare do te ndodhe ne te ardhmen…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.