Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

538 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agjenti i Zaniolos konfirmon gjithcka: “I pelqen shume Romes, mund te jete pikerisht ai…”

Agjenti i Zaniolos konfirmon gjithcka: “I pelqen shume Romes, mund te jete pikerisht ai…”
Inter Club Staff

Per Nicolo Zaniolo po hapen portat e merkatos ne drejtim te nje largimi nga Interi.

Po, sepse pas sukseseve me Primaveren zikalter dhe disa grumbullime ne skuadren e pare, per lojtarin e datelindjes 1999 ka ardhur momenti te perballet me nje te ardhme qe ka rendesi: Serie A.

Keshtu, per lojtarin e lindur ne Massa ka disa skenare te rendesishem, pikerisht si ai qe eshte shkruar sot ne mediat sportive: Zaniolo mund te perfundoje tek Roma dhe ne kembim te Radja Nainggolan mund te jepet kartoni i tij dhe para cash.

A eshte e vertete? 

Pikerisht per kete FcInterNews.it ka folur me agjentin e Zaniolos, Stefano Castelnovo i cili ka thene:

Zaniolo ne Rome?

“Ai eshte nje lojtar qe i pelqen shume Romes. Dua ta theksoj, por per momentin nuk ka ndonje te re. Ajo qe mund te them eshte se nese do te kete me te vertete tratativa merkatoje ndermjet Romes dhe Interit, pikerisht Zaniolo ai qe mund te perfshihet ne to.”

Pertej kesaj situate, a ka skuadra te tjera qe e ndjekin nga afer djaloshin?

“Po, ka sigurisht skuadra te cilave u pelqen shume lojtari dhe qe e kane kerkuar. Por ne kete moment eshte ende heret te flasim per kete gje. Te shikojme cfare do te ndodhe ne dy javet e ardhshme.

Kjo ka qene ajo qe ka thene agjenti i Zaniolos per kete ceshtje dhe jo me kot ai ka permendur dy javet e ardhshme sepse jane pikerisht keto dy jave qe do te vendosin te ardhmen futbollistike te djaloshit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.