Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

925 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ALARM I KUQ – Rreziku i kartonave te verdhe: 5 lojtare rrezikojne ndeshjen me Juventusin

ALARM I KUQ – Rreziku i kartonave te verdhe: 5 lojtare rrezikojne ndeshjen me Juventusin
Inter Club Staff

Interi rrezikon shume ne ndeshjen ndaj Chievos neser qe do te luhet ne Bentegodi ne oren 15:00. 

Zikalterit rrezikojne qe ndaj Juventusit te kene nje Brozovic-bis, ku kroati aq shume i nevojshem per Interin, mori nje karton te verdhe ndaj Torinos duke munguar ne ndeshjen ndaj Atalantes dhe ku u vu re mjaft mungesa e tij.

Ne kete moment, ne shtepine Inter jane plot pese lojtaret qe nese marin karton te verdhe ndaj Chievos do te mungojne ndaj Juventusin.

Ja cfare shkruan Corriere dello Sport per kete ceshtje:

“E veshtire qe Spalletti te heqe dore nga lojtaret e tij te formacionit ndaj Chievos vetem se ata kane kartona te verdhe.”

“Me vetem 5 ndeshje nga fundi i kampionatit, ne kete moment cdo ndeshje vlen njesoj.”

“Edhe pse nga pese lojtaret e rrezikuar, pritet qe ne fushe te zbresin vetem dy brej tyre.”

Por kush jane lojtaret e rrezikuar ndaj Chievos dhe qe nese marin karton te verdhe do te mungojne ndaj Juventusit?

Kjo eshte lista:

Andrea Ranocchia

Image result for ranocchia cartellino giallo

Danilo D’Ambrosio

Image result for danilo d'ambrosio cartellino giallo

Antonio Candreva

Image result for candreva cartellino giallo

Eder Citadin Martins

Image result for eder giallo

Ivan Perisic

Image result for perisic cartellino giallo

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.