Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

399 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alessandro Bastoni zbulon: “Ja kush eshte idhulli im tek Interi: do doja te merrja nga ai grinten sepse…”

Alessandro Bastoni zbulon: “Ja kush eshte idhulli im tek Interi: do doja te merrja nga ai grinten sepse…”
Inter Club Staff

Protagonist ne emisionin “My Inter Top 11”, Alessandro Bastoni ka zgjedhur formacionin me te mire te historise zikalter sipas tij.

Ai e ka nisur nga porta, duke zgjedhur keshtu nje portier endrrash: “Ne porte zgjedh Zengen, nje nga porteiret me perfaqesues te Interit”, ka thene numri 95 i zikalterve ne kanalin YouTube te klubit.

“Linja me 4 me pas perbehet nga legjenda si Zanetti, Bergomi, Materazzi dhe Facchetti, te cilet sipas meje kane qene interizem i paster”, thote Bastoni.

“Mesfusha me tre, dhe zgjedh Stankovic, Vieira dhe Berti. Ky i fundit perfaqeson grinten dhe zemren per te luajtur per kete skuader.”

“Berti me kujton Barellen sot. Dekin e zgjedh per pasionin dhe Vieira per fuqine fizike qe ka pasur, per mua eshte nje nga mesfushoret me te mire ne histori.”

“Perpara do te doja nje treshe sulmi me Militon, Ronaldon dhe Vierin. Si Ronie nuk ka pasur shume, ndersa Vierin e zgjedh sepse i ka dhene shume klubit de Militon sepse na ka lene pas Tripleten.”

Bastoni ne fund zbulon edhe se kujt deshiron ti ‘rrembeje’ talentin nga 11 fenomenet e futbollit qe ai ka zgjedhur.

“Natyrisht qe do doja te merrja dicka nga te gjithe, por kur mendoj per ate qe me mungon me shume, do doja te kisha grinten dhe ate nervin e vendosmerine qe ka pasur Materazzi. Ai eshte idhulli im.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.