Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

610 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alexis Sanchez zbulon: “Cfare tmerri te United. Fola me Solskjaer per Interin dhe i thashe…”

Alexis Sanchez zbulon: “Cfare tmerri te United. Fola me Solskjaer per Interin dhe i thashe…”
Inter Club Staff

I pyetur per Peloteros TV, sulmuesi i Interit, Alexis Sanchez ka folur per periudhen e tij tek Manchester United.

Ai ka treguar per te gjithe periudhen negative te kaluar tek United dhe me pas idene per tu transferuar tek Interi.

“Kisha nje marreveshje me Manchester City, por per gjera futbolli, me pas marreveshja u arrit me City.”

“Ne stervitjen time te pare Red Devils, me kujtohen shume gjera. Pas stervitjes, u riktheva ne shtepi dhe i thashe familjes time dhe agjentit tim nese mund te anullohej kontrata dhe te rikthehesha tek Arsenali.”

“Kishte dicka qe nuk me pelqente, nuk shkonte dicka. Por une kisha firmosur e nuk levizja dot me.”

“Kalon nje muaj dhe une kisha perseri te njejten ndjesi. Ne ate moment nuk ishim te bashkuar si nje skuader, nuk ishim nej familje dhe kjo gje vihej re edhe ne fushen e lojes.”

“E kur kerkohej dikush per tu fajsuar, me vinin fajin edhe mua. Edhe gazetaret flisnin gjithmone per mua, thonin gjera te paverteta.”

“Nuk isha aspak i lumtur per ate qe po ndodhte. Kalova nga te qenit nje nga lojtaret me te forte ne Premier League ne nje jo-titullar.”

“Kthehesha ne shtepi shume i merzitur. Por ecja perpara dhe stervitesha si nje profesionit.”

“Sapo perfundon sezoni dhe te United vjen nje tranjer i ri qe eshte tranjeri aktual i Mancheser.”

“Fola me te dhe i thashe qe besoja se ishte e nevojshme qe te largohesha, te largohesha ne drejtim te Interit.”

Kam folur me te dhe ai me tha se kishte probleme. Por tani jam nje lojtar i Interit dhe vetem mund te falenderoj United qe me dha mundesine te vesh kete fanelle.”

“Gjerat nuk shkuan si duhej atje, por e rendesishme eshte qe eca perpara. Ambjenti nuk ishte i mire dhe une nuk isha i lumtur. I trishtuar sepse doja te fitoja dhe te gezoja tifozet.”

“Interi? Tani duket sikur kam rigjetur veten dhe jam shume i lumtur. Shpresoj te bejme nje sezon te madh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.