Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,009 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alisson: “Lojtaret me te mire per cdo rol ne Serie A? Do them tre Interista. Spallettit i mungon…”

Alisson: “Lojtaret me te mire per cdo rol ne Serie A? Do them tre Interista. Spallettit i mungon…”
Inter Club Staff

Ne vigjilje te Roma-Liverpool, Gazzetta dello Sport ka intervistuar Alisson, portierin e Romes. 

Ne kete interviste eshte folur per kampionatin por e vecanta eshte se Alisson duket se e simpatizon jo pak Interin ose me sakte, lojtaret e Interit.

Ja si i pergjigjet ai pyetjeve te Gazzettes:

Related image

Kampionati tashme eshte i vendosur?

“Shiko, une po mendoj vetem per finalen e Champions. Kush fiton per mua eshte indiferent.”

Duke perjashtuar lojtaret e Romes, kush jane lojtaret me te mire ne Serie A ne cdo rol: mbrojtes, mesfushor dhe sulmues?

“Do te thoja Icardi, Miranda dhe me pas eshte idhulli im Buffon, por duke pare qe ska luajtur shume, do te them Handanovic.”

Te gjithe Interista: keshtu do te pyes per diferencen ndermjet Di Francescos dhe Spallettit…

Image result for alisson roma

“Spalletti eshte shume i zoti, por i mungon pak menaxhimi pozitiv i dhomes se zhveshjes. Nese them pozitiv flas per menaxhimin qe rrit skuadren ne performance. Te drejtosh nje skuader brenda ne dhomat e zhveshjes eshte e veshtire dhe atij kjo gje i mungon dhe Di Francesco kete gje e ka.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.