Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Allegri i bindur: “Jua kam thene edhe me pare. Interin duhet ta lini komplet jashte kur flisni per…”

Allegri i bindur: “Jua kam thene edhe me pare. Interin duhet ta lini komplet jashte kur flisni per…”
Inter Club Staff

Ne prag te ndeshjes ne Olimpico kunder Romes, Massimiliano Allegri ka folur edhe njehere tjeter per Interin.

Tranjeri ka dashur te ndalet te lufta Champions League dhe ka thene qarte se Interi duhet te lihet jashte nga ky diskutim.

“Skuadra ime ne kete moment nuk ka probleme qe jane te pazgjidhshme. Po punojme per te permiresuar fazen e sulmit.”

“Per kete duhet te punojme fort sepse objektivi yne eshte qe te futemi ne kater skuadrat e para ne Serie A.”

“Ky eshte objektivi i pare i sezonit. Pastaj kemi Champions, Superkupen, kampionatin. Te gjitha bashke.”

“Duhet te bejme nje rritje te madhe ne cdo nivel. Sa me shume luhet, aq me shume fitohet eksperience.”

“Jam i qete. Une e kam thene gjithmone, e kam thene edhe me pare: Interin duhet ta leme jashte nga keto diskutime. Te gjitha skuadrat e tjera jane ne lufte per tre vende. Interi eshte ne lufte per dicka tjeter.”

“Edhe Milan po ben shume mire. Te shohim se ku do te shkojme pas gjithe ketyre takimeve direkte qe kemi dhe se cfare do te ndodhe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.