Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

313 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Allegri nuk permbahet pas Kupes se Italise: “Mos flisni me mua per Scudetton. Shkoni flisni me Inzaghin dhe…”

Allegri nuk permbahet pas Kupes se Italise: “Mos flisni me mua per Scudetton. Shkoni flisni me Inzaghin dhe…”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofonat e Sky Sport, pas fitores me Fiorentinen, Massimiliano Allegri, tekniku i Juventusit ka folur prape per garen Scudetto.

Por Allegri si nje tranjer me eksperience, vetem e vetem te mos shtoje presionin te skuadra e tij, eshte pergjigjur shume ashper.

“Une mendoj se kuota per te fituar Scudetton eshte 84 pike. Por nuk duhet te flisni me mua per Scudetton.”

“Per Scudetton duhet te shkoni te flisni me Inzaghin, Spallettin dhe Piolin. Ata e dine me mire se sa pike i duhen per te fituar.”

“Nuk duhet shume: ata jane perpara dhe jane shume ne avantazh ne kete gare, ne jemi shume prapa ne kete moment.”

“Pyesni ata, pse me pyesni mua. Ne konferencen per shtyp te radhes te thone ata sa pike duhen per Scudetton.”

“Jo neve, mos na pyesni neve sepse jemi shume mbrapa. Gara eshte mes atyre te trejave perpara, e kam thene.”

“Objektivi yne eshte vendi i katert. Kemi edhe 11 ndeshje, ndeshje direkte me Inter, me Lazion dhe kemi prape me Fiorentinen.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.