Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

503 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Altobelli kritikon Interin: “Lautaro Martinez? Une mendoj se ka gabuar totalisht Interi: ja pse.”

Altobelli kritikon Interin: “Lautaro Martinez? Une mendoj se ka gabuar totalisht Interi: ja pse.”
Inter Club Staff

I intervistuar per TMW Radio, ish-sulmuesi i Interit, Alessandro Altobelli ka folur edhe per momentin e zikalterve.

Ai me se shumti eshte ndalur tek Christian Eriksen dhe Lautaro Martinez. Nderkohe, keto kane qene fjalet e tij:

-6 e Interit ndaj Juventusit, mendon se mund te hape kampionatin?

“Nese sot shoh rezultatet e Sassuolos, Bolognes dhe shoh qe kemi humbur kaq shume pike me ta, mund te kishim qene shume afer sot.”

“Eshte nje kampionat i cuditshem, pandemia ndryshoi gjithcka. Nese do te kishte vazhduar normalisht, Lazio mund te kishte bere me mire. Por nese rri 2-3 muaj pa bere gje, duket qarte qe ndryshon gjithcka.”

Intervistato da Tmw Radio, l’ex attaccante dell’Inter Alessandro Altobelli ha parlato del momento dei nerazzurri e della situazione di Eriksen e Lautaro Martinez:

Eriksen duhet te luaje me shume?

“Eshte nje lojtar shume i mire, ka nje rol te vecante. Mbase ne fillim nuk kishte rol te 3-5-2, por sot me 3-4-1-2 ka gjetur dimensionin e tij.”

“Paraqitjet nuk jane optimale, por nuk eshte vetem faji i Eriksen. Eshte nje lojtar i madh, ka nevoje te jete mire. Do te duhet ende kohe. Por mua me ka pelqyer ndaj Spal. Me Romen e dua prape ne fushe.”

Cfare mendon per Lautaro Martinez?

“Ai ka te gjitha kualitetet qe duhen per tu bere nje nga me te fortet ne Europe. Por une mendoj se Interi ka gabuar rende qe i ka vene atij lojtari nje klauzole largimi.”

“Kur e ben kete gje, do te thote se ai eshte ne shitje gjate gjithe kohes. Me pare ishte Barcelona, por tani ka edhe skuadra te tjera si City.”

“Une shpresoj te qendroje edhe te pakten nje vit tek Interi, sepse te punoje ne Serie A do i beje vetem mire.”

“Por nese largohet, duhet te shkoje te Barcelona: do te gjente skuadren perfekte per te luajtur. Pastaj aty eshte edhe Messi…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.