Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,371 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Altobelli: “Mazzarri i ben te gjithe te japin 100 %. Alvarez po i ngushton hapesirat Icardit dhe Belfodil”.

Altobelli: “Mazzarri i ben te gjithe te japin 100 %. Alvarez po i ngushton hapesirat Icardit dhe Belfodil”.
Donald Elmazi

Interi ka bere nje fillim kampionati te shkelqyer, por tani vjen nje test i veshtir me Juven qe do beje te kuptoje ambiciet e verteta te kesaj skuadre. Per te patur nje opinion me te qarte dhe ekspert FcInterNews ka bere nje interviste me ish bomberin e Interit Spillo Altobellin. Ja dhe fjalet e tij :

Pas dy ndeshjeve te para a ju ka surprizuar ndopak ky fillim pozitiv i  Interit ?

“Nuk ishte e nevojshme te shihja dy ndeshjet e para, e njoh shume mire Mazzarrin dhe e dija qe me lojtaret e vitit te shkuar mund te arrinte rezultate te mira.Lojtaret e Interit jan shume te mire por per dy vjet ata kane luajtur posht pritshmerise dhe aftesive te tyre. Mazzarri i ben ata te japin 100 % ne fushe. Sekreti i ketij Interi eshte ardhja e tij. Rezultatet e arritura si 2-0 me Genoan dhe 0-3 me Catanian jane rezultate kundra dy skuadrave qe luftonin. Kete vit zikalterit jane te organizuar dhe luajne si skuader, pa privilegjuar individualitetet”.

Ne ndeshjen me Juven sa mundesi kane per te fituar zikalterit ?

“Ne nisemi nga nje vend i nente i vjetshem. Juventusi eshte skuadra qe duhet mundur dhe pas saj jane Milani, Napoli dhe Fiorentina. Me mungesen ne kupat e Europes dhe me trajnerin e ri interi mund te jete nje surprize e bukur. Skuadra eshte ne forme fizikisht dhe ne nje ndeshje direkte cdo gje eshte e mundur, Interi duhet te besoje sepse Juventusi eshte skuader qe mundet”.

Cfare mendimi keni per blerjet e reja ?

“Belfodil dhe Icardi nuk po gjejne hapesira duke pare formen e shkelqyer qe po kalon Alvarez. Ne fakt kishim nevoje per nje si Campagnaro, deri tani eshte i vetmi qe po luan me vazhdimesi. Per dy sulmuesit ka nevoj per kohe”.

Cfare pershtypje keni krijuar per ceshtjen Moratti-Thohir rreth shitjes se Interit ?

“Fatkeqsisht Moratti duhet te shese, qofte Indonesiani apo nje tjeter. Nuk e di nese do i shese Thohir-it mazhorancen. Tifozet me te jan te qete, eshte i dashuruar me Interin dhe ka shpenzuar gjithmone per te. Tani financat kane rene dhe eshte e veshtire per te arritur suksese. Por jam i sigurt qe cdo gje qe do beje eshte per te miren e klubit, gjithsesi nuk shoh kenaqsi perreth me ardhjen e Thohir”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.