Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,090 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez: “Cambiasso eshte shume i rendesishem per ne. Une dhe Inter? Nuk mendoja qe…”

Alvarez: “Cambiasso eshte shume i rendesishem per ne. Une dhe Inter? Nuk mendoja qe…”
Ardi Deda

Esteban Cambiasso ka pesuar nje goditje te dyfishte ne ket vit te tijin te fundit tek Inter: mungesa e rinovimit por edhe mungesa e grumbullimit per Boterorin, nje objektiv per te cilin Chuchu shpresonte.

Ricardo Alvarez, i cili ne Brazil me shume mundesi do te jete i pranishem, nuk ka dashur te komentoje motivet qe e kane shtyre teknikun Sabella te mbaje jashte medianon zikalter: “Cambiasso eshte nje lojtar shume i rendesishem per Interin. Sinqerisht nuk dua te komentoj arsyet qe kane shtyre teknikun Sabella per te mos e grumbulluar, jane ceshtje qe kane te bejne me trajnerin dhe cdo trajner ka preferencat e tij”.

Alvarez, me pas, komenton keto tre vite tek Inter, ku ka luajtur dyfishin e ndeshjeve qe ka zhvilluar me Velez: “Sinqerisht kur erdha nuk mendoja se do te luaja kaq shume por ku vjen ne nje klub te madh eshte nje objektiv qe te gjithe ia vene vetes. Por kam akoma dhe shume vite karriere dhe objektivi eshte te permiresohem akoma me shume. Duhet akoma te mesoj shume dhe objektivi im eshte gjithmone te bej mire”.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.