Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

65 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez drejt largimint. Samuel…

Alvarez drejt largimint. Samuel…
Xhorxh Gellci

Periudhe pushimi per merkaton tek Inter: pervec se po arsyetohet per blerjet e reja, shoqeria po mendon per ata qe duhet te largohen. Mbi Cassanon eshte diskutim me vete, por duket se ka per te qendruar dhe rreth fundit te vitit 2013 palet do te takohen per te diskutuar kontraten qe skadon ne 2014.

Sot per sot, Alvarez eshte nje nga ata qe do te largohen. Eshte nje nga ata lojtare qe nuk hyn shume ne pune per skemat qe perdor Mazzarri. Edhe pse eshte e vertete qe fundi i sezonit te shkuar e ka lejuar te arrije kuoten e 7 golave, sipas Corriere dello Sport mbi te gjitha ka sherbyer per te rritur vleren e tij ne merkato. Interi do ta shese per te marre te ardhura ose do e perdore si lojtar per tu shkembyer ne ndonje tratative te mundshme.

Per sa i perket Samuel, duket se ai ka ndryshuar mendje dhe nuk do te largohet kete vit, por do te luaje edhe nje vit te fundit, pas te cilit do te leje futbollin e luajtur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.