Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,086 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez: “Mazzarri i ka idete e qarta. I brendeshem ose sulmues i dyte…”

Alvarez: “Mazzarri i ka idete e qarta. I brendeshem ose sulmues i dyte…”
Xhorxh Gellci

Ne SkySport24 eshte intervistuar Ricardo Alvarez, qe ka folur per momentin e tij te shkelqyer tek Inter dhe gjithashtu per Mazzarrin:

Trajneri eshte i zoti, ka ide te qarta. Kjo eshte themelore per ne lojtaret, sepse ne kete menyre dime cdo levizje qe duhet te bejme. Scudetto? Nuk flas per Scudetto, kampionati nuk ka filluar akoma. Mendojme vetem per Genoan. Tani gjeja me e rendesishme eshte te bejme mire ndeshjen e pare dhe te gjejme menyren qe skuadra te funksionoje. Tre pike ne fillim jane te rendesishme sepse te japin besim.

Mbi rolin e tij: “Me Mazzarrin luaj si i brendshem ne mesfushe ose si sulmues i dyte: jam mire ne te dyja pozicionet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.