Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

242 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez: “Me Napolin per te ber hapin e rendesishem. Rruga e duhur…”

Alvarez: “Me Napolin per te ber hapin e rendesishem. Rruga e duhur…”
Donald Elmazi

Prezent me rastin e mbremjes zikalter. Ricky Alvarez ka folur per momentin aktual qe po kalon Interi. Ja fjalet e tij : “Te gjithe e dime qe nuk kemi bere mire ne ndeshjet e fundit dhe duhet te rinisim duke fituar sic kemi bere ne fillim te kampionatit, me te njejten deshire per te bere rezultat. Kjo eshte ajo qe duam te bejme. Sfida me Napolin vjen ne nje moment ku mund te bejme nje hap te rendesishem, do japim me te miren tone dhe duam te marrim ne shtepi tre piket. Ajo qe na mungon eshte te mbajme rezultatin deri ne fund. Kemi humbur vetem nje ndeshje dhe nuk eshte se jemi aq keq, por rruga e duhur eshte ajo e fillim kampionatit, me grinten qe patem. Me skuadrat qe vijne dhe mbyllen ne San Siro hasim veshtiresi, me te medhate kemi me shume mundesi. Jemi ne nje moment ku duhet te bejme ndeshje te medha. Fizikisht jemi mire, duhet te punojme gjate javes qe te arrijme 100 % ne ndeshje. Duhet te bejme dy ndeshje te medha per te patur Krishtlindje te qeta dhe ta nisim kampionatin ne nje pozicion te mire”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.