Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

387 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Alvarez ishte ndermjet Interit dhe Romes: Sabatini ofroi…

Alvarez ishte ndermjet Interit dhe Romes: Sabatini ofroi…
Andi Prifti

Eksperti i merkatos Gianluca di Marzio ka folur per Inter-Roma, te cilat jane ndeshur ndermjet dyre ne merkato per te siguruar sherbimet e Ricky Alvarez kur ky i fundit ishte tek Velez.

Ja se si shkoi: “Alvarez ishte nje lojtar qe futi ne nje beteje te forte Interin dhe Romen. Sepse ne argjentine tregojne se Sabatini tentoi deri ne minuten e fundit qe ta sillte Alvarez ne Rome, madje i coi nje fax Velez ne kohen kur Ausilio ishte ne argjentine per te mbyllur marveshjen. Roma ofroi 500.000 euro me shume per te, si dhe i ofroi atij nje rroge me te larte se e Interit por nuk mjaftoi. Alvarez deshironte vetem Interin(duke qene se ka qene tifoz zikalter qe i vogel, madje ka foto qe e faktojne kete gje). E keshtu Alvarez zbarkoi ne Appiano, e Sabatini me vone mori Lamelan. Ne fund te fundit, seshte se i shkoi keq si Interit si Romes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.